Zwrot towaru

Odstąpienie od umowy lub wymiana towaru

Zgodnie z Kodeksem Cywilnym, Klient, który jest konsumentem (tzn. nie działa w ramach swojej działalności gospodarczej lub zawodowej), ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru. Termin 14 dniowy dotyczy również wymiany towaru.
W przypadku odstąpienia w tym terminie, domagamy się wypełnienia następujących warunków:

Wypełnij formularz, który znajdziesz TUTAJ, wypełnij numer zamówienia, date zakupu towaru wraz z numerem rachunku bankowego, na który mamy dokonać zwrotu pieniędzy. Następnie wyślij formularz wraz z towarem pod nasz adres pocztowy.
Towar należy odesłać z powrotem zgodnie z poniższymi warunkami:

  • towar nie może być używany, - musi być nieuszkodzony,
  • towar musi być kompletny

  • należy załączyć kopię dokumentu zakupu

Towar należy przesłać przesyłką poleconą i ubezpieczoną. Nie ponosimy odpowiedzialność za ewentualną utratę lub uszkodzenie przesyłki w drodze do nas. Przesyłka polecona nie oznacza przesyłki za pobraniem. Koszty przesyłki nie podlegają zwrotowi.
Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli towar został produkowany na życzenie klienta (indywidualne zamówienie).
W przypadku niespełnienia któregoś z powyższych warunków, nie będziemy w stanie zaakceptować odstąpienia od umowy konsumenckiej, a towar zostanie zwrócony na koszt nadawcy.
Towar prosimy wysyłać w opakowaniu tak, by nie był zbyt pomarszczony. Zapakowany podobnie jak pierwotna przesyłka wysłana Klientowi.
Opakowanie nie jest przedmiotem zakupu lub częścią zakupionego towaru. Jednak Sprzedawca ma prawo do zwrotu poniesionych kosztów rzeczywistych związanych ze zwrotem towaru.
Koszty te są zawsze oceniane indywidualnie i mogą być następnie naliczone klientowi i odliczone od należności za zwrot towarów.
Jeżeli dojdzie do wymiany towaru, dodatkową opłate za dostawę płaci Klient zgodnie z cennikiem przewoźnika.


Gwarancja

Sprzedawca zapewnia gwarancję w odniesieniu do towaru zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa. Jeżeli w sklepie internetowym www.pinkie.pl nie podano inaczej, uznaje się, że okres gwarancji na wszystkie produkty wynosi 24 miesiące. Okres gwarancji rozpoczyna się z dniem wystawienia faktury na dany towar na rzecz Klienta.

Gwarancja obejmuje wady produkcyjne produktów lub inne wady, które nie powstały na skutek niewłaściwego lub nieostrożnego działania, używania produktu w sprzeczności z przeznaczeniem lub instrukcją obsługi, uszkodzeń mechanicznych lub zużycia. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych towaru. Sprzedawca ma prawo odrzucenia reklamacji towaru w przypadku oczywistej manipulacji z kartą gwarancyjną, np. przepisywaniem itp.


Procedura reklamacji

Reklamację można składać w formie pisemnej, za pośrednictwem poczty e-mail lub osobiście w siedzibie naszej spółki pod adresem: Lenka Arnoldová, K Vyhlídce 924, 250 91, Zeleneč, Republika Czeska; adres e-mail: barbara@pinkie.pl
Do reklamacji towaru niezbędna jest kopia dowodu zakupu – towar został kupiony w sklepie pinkie.pl (numer zamówienia lub potwierdzenie zapłaty). Formularz zwrotu towaru można pobrać TUTAJ. Prosimy o szczegółowy opis wady towaru. Reklamowany towar musi być kompletny. Należy pamiętać, że używane towary bez widocznych wad nie mogą być zwrócone ze względów higienicznych.


Dostarczenie pocztą lub firmą kurierską

Towar należy przesłać przesyłką poleconą i ubezpieczoną na poniższy adres:


PINKIE
Kosmonautu 4151
430 01 Chomutov
Republika Czeska

Do paczki dołącz wypełniony formularz (zwrot towaru), który jest dostępny na stronach internetowych pinkie.pl TUTAJ. Jeżeli reklamacja zostanie uznana, koszty dostawy dotyczące reklamowanego towaru, będą na podstawie wysłanego potwierdzenia o nadaniu paczki, wrócone. W żadnym wypadku nie wysyłaj paczki z reklamowanym towarem „za pobraniem“. O wyniku reklamacji będziesz poinformowany za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Jeżeli nie będą podane dane kontaktowe (telefon lub email), jesteś powienien poinformować się sam.


Kontakty


W razie jakichkolwiek pytań dotyczących reklamacji prosimy o kontakt na podany poniżej adres.

e-mail: barbara@pinkie.pl

 Formularz do ściągnęcia TUTAJ 

Logowanie

Podaj swój email oraz hasło

Nie masz konta? Rejestracja

Koszyk jest pusty